Cel mai mare catalog de cărți din România · Prețuri actualizate zilnic
Lit. română Copii
Robinson Crusoe de Daniel Defoe

Robinson Crusoe

Editura Prut Format Tipărită
Preț
28
50
lei
Înl?n?uirea aventurilor lui Crusoe are din for?a ?i clocotul unui fluviu, strângând ?i cur??ând ape mai mici ?i mai palide, gata s? apar? st?tute. Dejoe a crezut în bun?tatea inimii omene?ti, în puterile omului, care ?i însingurat înc? poate s?-?i dovedeasc? omenia ?i civiliza?ia, în ideea de dreptate ?i în Dumnezeu... Tân?rul Mihai Eminescu a citit, ?i el, acest m?re? poem al orient?rii utile a omului în cosmos. - Petru Comarnescu
Mai multe detalii »

Cărți de același autor: Daniel Defoe

Capitanul Singleton de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Robinson Crusoe de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Robinson Crusoe - Nivelul 4 de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Prima noapte in doi de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Jurnal din Anul Ciumei de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Moll Flanders de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Robinson Crusoe - Daniel Defoe eredeti regenyenek atdolgozasa - 1. Kotet de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Aventurile lui Robinson Crusoe de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Robinson Crusoe. Mari clasici ilustrati de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Robinson Crusoe vol.1 de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Robinson Crusoe vol.2 de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Moll Flanders. Intamplarile fericite si nefericite ale vestitei Moll Flanders de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Robinson Crusoe (editie bilingva abreviata) - Audiobook inclus de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Jurnal din anul ciumei, cea mai detaliata si bine documentata cronica a unei mari epidemii de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Viata si aventurile lui Robinson Crusoe de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Robinson Crusoe - Volumul 2 de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Robinson Crusoe - Volumul 1 de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Doxi. Robinson Crusoe de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Robinson Crusoe + CD de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Roxana de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Robinson Crusoe. Mari clasici ilustrați (repovestire) de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Robinson Crusoe (ediţie bilingvă) de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Robinson Crusoe. Gasca si ouale de aur de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Robinson Crusoe. Volumul al II-lea de Daniel Defoe
Daniel Defoe
Robinson Crusoe. Volumul I de Daniel Defoe
Daniel Defoe

Cele mai vândute cărți

Ingerii dreptatii
Pelerinul rus
Razboi si pace
Caietul Mayei
Trenuletul emotiilor
Camera cu fluturi
Revelatii
Cismigiu Et Comp.
Golul ca instrument conceptual de investigare a organicitatii orasului postindustrial
Cine a fost Marco Polo?
Geniul
Furia fiarelor
Secretul veacurilor
Aventurile lui Tom Sawyer
King of Wrath. Kings of Sin #1
Femeia la 1000°C
Trecerea la oceanul albastru
Floarea vietii.Un secret stravechi Vol.1
Lecturile copilariei - Clasa 1
Cum imi dresez cainele
Nietzsche
Craiasa Zapezii
Barcelona - ghid turistic Berlitz
Cea mai trasnita excursie cu clasa
Cosmos
Un genocid nerecunoscut
Printul de hartie
Mereu nerostita istorie a luptelor romanilor din Antichitate pana in zilele noastre
Despre toate, pe scurt
Prima pagină
28
50
lei
Vezi detalii și preț »