Cel mai mare catalog de cărți din România · Prețuri actualizate zilnic
Lit. română Copii
Cu o discreta intimitate de Madeleine Malraux

Cu o discreta intimitate

Editura RAO Format Tipărită
Preț
43
00
lei
În „Cu o discretă intimitate”, Madeleine Malraux, a doua soţie a autorului şi ministrului francez Andre Malraux işi prezintă memoriile sub forma unui jurnal intim. O viaţă discretă, palpitantă şi tragică. „Madeleine Malraux a trecut prin mai multe încercări decât dacă ar fi trăit 1000 de ani, a trăit mai multe vieţi rămând în tot acest timp ea însăşi, o femeie cu o bunăvoinţă graţioasă şi o inteligenţă unică. O carte minunată pe care o rezumăm spunând că nu există medalie pe lume care să recompenseze măreţia unui astfel de suflet.“ - ELLE „O poveste pasionantă, doldora de documente, în care îi regăsim pe de Gaulle, Pompidou, Kennedy şi cu ajutorul căreia străbatem lumea, din Japonia până în Egipt şi din China până în India.“ - L’Express „Memorii condimentate cu anecdote savuroase, dar, înainte de toate, povestea unei tragedii bulversante, în care destinul pare că s-a inspirat din Sofocle.“ - Le Nouvel Observateur
Mai multe detalii »

Cărți de același autor: Celine Malraux, Madeleine Malraux

Cu o discreta intimitate. Concertul unei vieti in miezul veacului de Celine Malraux

Cu o discreta intimitate. Concertul unei vieti in miezul veacului

Celine Malraux
Pachet: Cu o discreta intimitate (Celine Malraux)Mireasa evreica (Luigi Guarnieri) de Celine Malraux

Pachet: Cu o discreta intimitate (Celine Malraux)Mireasa evreica (Luigi Guarnieri)

Celine Malraux

Biografii, memorii, jurnale

Drumul catre libertate. Autobiografia unei refugiate din Coreea de Nord

Drumul catre libertate. Autobiografia unei refugiate din Coreea de Nord

Viata lui Freud. Turnul nebunilor, Vol. 1

Viata lui Freud. Turnul nebunilor, Vol. 1

Viata lui Freud. Paria, Vol. 2

Viata lui Freud. Paria, Vol. 2

Scurta si minunata viata a lui Oscar Wao

Scurta si minunata viata a lui Oscar Wao

Non credo, oro. Nu cred, ma rog

Non credo, oro. Nu cred, ma rog

Axa Lupului. Din Siberia pina in India pe urmele evadatilor din gulag

Axa Lupului. Din Siberia pina in India pe urmele evadatilor din gulag

Intamplari si personaje

Intamplari si personaje

Calatoria unei parizience in Lhasa

Calatoria unei parizience in Lhasa

Amintiri de la Viata romaneasca

Amintiri de la Viata romaneasca

Amintirile colonelului Lacusteanu

Amintirile colonelului Lacusteanu

In inima Muntilor Himalaya

In inima Muntilor Himalaya

Opere III. Cersetorul de cafea

Opere III. Cersetorul de cafea

Cutia cu maimute

Cutia cu maimute

Mic jurnal cu amintiri

Mic jurnal cu amintiri

Eu am fost spioana care l-a iubit pe Fidel Castro

Eu am fost spioana care l-a iubit pe Fidel Castro

Tara lui Putin: O calatorie in Rusia reala

Tara lui Putin: O calatorie in Rusia reala

Peter Camenzind

Peter Camenzind

Securitatea nu poate fi reabilitata

Securitatea nu poate fi reabilitata

Berlusconi i se destainuie lui Friedman

Berlusconi i se destainuie lui Friedman

Colierul. Treisprezece femei si experimentul care le-a schimbat vietile - O poveste adevarata

Colierul. Treisprezece femei si experimentul care le-a schimbat vietile - O poveste adevarata

Povestea vietii mele. Volumele I-III

Povestea vietii mele. Volumele I-III

Baiatul pierdut

Baiatul pierdut

Jurnalul unui calator boem. 1001 de femei - Editie de buzunar

Jurnalul unui calator boem. 1001 de femei - Editie de buzunar

Jurnalul unui calator boem. 1001 de femei

Jurnalul unui calator boem. 1001 de femei

Necredincioasa

Necredincioasa

Doamna secretar de stat

Doamna secretar de stat

Literatura si raul

Literatura si raul

Memoria vegetala si alte scrieri de bibliofilie

Memoria vegetala si alte scrieri de bibliofilie

Prin praf si vise

Prin praf si vise

Vertigo. Lista infinita

Vertigo. Lista infinita

Vezi toate cărțile Biografii, memorii, jurnale »

Cele mai vândute cărți

Atlas botanic

Atlas botanic

Puterea cuvintelor...

Puterea cuvintelor...

Evadare din biblioteca domnului Lemoncello

Evadare din biblioteca domnului Lemoncello

Copilul lui Noe

Copilul lui Noe

Marte si Venus in dormitor

Marte si Venus in dormitor

Inimi chimice

Inimi chimice

Impreuna

Impreuna

Cand corpul spune nu

Cand corpul spune nu

Tantra. Suprema intelegere

Tantra. Suprema intelegere

Charlie si Fabrica de Ciocolata

Charlie si Fabrica de Ciocolata

Cum sa iti dezvolti sanatatea emotionala

Cum sa iti dezvolti sanatatea emotionala

Osho pentru fiecare zi. 365 de meditatii pentru aici si acum

Osho pentru fiecare zi. 365 de meditatii pentru aici si acum

Draga Ijewawele

Draga Ijewawele

Invatam prin joc

Invatam prin joc

52 de afirmatii saptamanale si tehnici practice pentru a-ti descatusa puterea subconstientului

52 de afirmatii saptamanale si tehnici practice pentru a-ti descatusa puterea subconstientului

Patrimoniul numismatic al Republicii Moldova

Patrimoniul numismatic al Republicii Moldova

Compendiu - Anatomia si fiziologia omului

Compendiu - Anatomia si fiziologia omului

Crede si vei reusi

Crede si vei reusi

Prin zapada si cenusa

Prin zapada si cenusa

Enescu si hora razelor de soare

Enescu si hora razelor de soare

Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

O carticica pentru tata

O carticica pentru tata

Buna dimineata, baieti!

Buna dimineata, baieti!

50 de exercitii pentru incepatori, pentru pian, opus 481

50 de exercitii pentru incepatori, pentru pian, opus 481

Noaptea orasului ilustrat

Noaptea orasului ilustrat

Te pot face suplu

Te pot face suplu

Jurnal

Jurnal

Metamorfozele sufletului

Metamorfozele sufletului

Ion

Ion

De ce iubim femeile ed. 2018

De ce iubim femeile ed. 2018

Prima pagină
43
00
lei
Vezi detalii și preț »