Cel mai mare catalog de cărți din România · Prețuri actualizate zilnic
Lit. română Copii
Matematica si explorarea mediului de Arina Damian

Matematica si explorarea mediului

Editura Elicart Format Tipărită ISBN 9786067681840
Preț
13
00
lei
Matematica si explorarea mediului. Clasa I. Partea II - (E2) - Caiet de lucru. Varianta E2 La realizarea acestei lucrari s-a tinut cont de ordinea continuturilor din noul manual (din 2018) la Matematica si explorarea mediului, clasa I. Cartea reprezinta un instrument didactic eficace si util, in conformitate cu cerintele noii programe, care abordeaza temele interdisciplinar. Sarcinile de lucru sunt variate, structurate de la simplu la complex, astfel incat scolarul de clasa I va lucra cu placere, gasind matematica o disciplina frumoasa si interesanta, cu aplicatii practice in mediul inconjurator. Acest caiet este util atat pentru lucrul in clasa, cat si acasa, contribuind la exersarea, aprofundarea si verificarea cunostintelor.
Mai multe detalii »

Cărți de același autor: Arina Damian

Matematica si explorarea mediului. Clasa I. Semestrul I - var. AM de Arina Damian
Arina Damian
Matematica si explorarea mediului. Clasa I. Semestrul I - var. CP de Arina Damian
Arina Damian
Limba si literatura romana pentru clasa a IV-a. Caiet de lucru. Lecturi, Exercitii de comunicare, vocabular, notiuni teoretice de Arina Damian
Arina Damian
Comunicare in limba romana pentru clasa 2. Caiet de lucru de Arina Damian
Arina Damian
Comunicare in limba romana. Clasa I. Partea II - (A). Caiet de lucru de Arina Damian
Arina Damian
Lecturi si fise de lectura Clasa 1 de Arina Damian
Arina Damian
Evaluare naţională. Clasa a IV-a. Teste pregătitoare după modelul M.E.N. Limba și literatura română. Matematică de Arina Damian
Arina Damian
Evaluare naţională. Clasa a II-a. Teste pregătitoare după modelul M.E.N. Comunicare în limba română (scris-citit). Matematică şi explorarea mediului de Arina Damian
Arina Damian
Matematică. Clasa a IV-a. Caiet de lucru. Exerciții, probleme, teste de evaluare, noțiuni teoretice de Arina Damian
Arina Damian
Comunicare în limba română. Clasa a II-a. Caiet de lucru. Exerciții de comunicare, de vocabular, de lectură, noțiuni teoretice de Arina Damian
Arina Damian
Matematică. Clasa a III-a. Caiet de lucru. Exerciții, probleme, teste de evaluare, noțiuni teoretice de Arina Damian
Arina Damian
Comunicare în limba română pentru clasa pregătitoare. Caiet de lucru. Partea II de Arina Damian
Arina Damian
Limba și literatura română. Clasa a III-a. Caiet de lucru. Exerciții de comunicare, de vocabular, noțiuni teoretice de Arina Damian
Arina Damian
Limba și literatură română. Clasa a IV-a. Caiet de lucru. Lecturi, exerciții de comunicare, de vocabular, noțiuni teoretice de Arina Damian
Arina Damian
Comunicare în limba română pentru clasa pregătitoare. Caiet de lucru. Partea I de Arina Damian
Arina Damian
Engleza pentru gradinita. Grupa mare 5-6 ani de Arina Damian
Arina Damian
Engleza pentru gradinita. Grupa mijlocie 4-5 ani de Arina Damian
Arina Damian
Istorie. Clasa a IV. Caiet de lucru de Arina Damian
Arina Damian
Comunicare în limba română pentru clasa pregătitoare. Semestrul I de Arina Damian
Arina Damian
Matematică și explorarea mediului pentru clasa pregătitoare. Semestrul I de Arina Damian
Arina Damian
Matematică și explorarea mediului. Clasa pregătitoare. Semestrul II de Arina Damian
Arina Damian
Lecturi și fise de lectură pentru clasa I de Arina Damian
Arina Damian
Istorie. Clasa a IV-a. Caiet de lucru de Arina Damian
Arina Damian
Dezvoltare personală pentru clasa pregătitoare. Caiet de lucru de Arina Damian
Arina Damian
Limba engleza - Clasa 2 - Caiet de Arina Damian
Arina Damian
Matematica si explorarea mediului. Partea 2 - Clasa pregatitoare de Arina Damian
Arina Damian
Matematica si explorarea mediului - Clasa pregatitoare. Partea 1 de Arina Damian
Arina Damian
Fise de recapitulare si evaluare finala - Clasa 4 de Arina Damian
Arina Damian
Matematica si explorarea mediului - Clasa 1. Partea 2. Varianta E2 - Caiet de Arina Damian
Arina Damian
Limba engleza - Clasa pregatitoare de Arina Damian
Arina Damian
Fise de recapitulare si evaluare finala - Clasa 1 de Arina Damian
Arina Damian
Fise de recapitulare si evaluare finala - Clasa pregatitoare de Arina Damian
Arina Damian
Fise de recapitulare si evaluare finala - Clasa 2 de Arina Damian
Arina Damian
Supercaietul meu de vacanta - Clasa 1 de Arina Damian
Arina Damian
Supercaietul meu de vacanta - Clasa 2 de Arina Damian
Arina Damian
Comunicare in limba romana pentru clasa pregatitoare. Caiet de lucru. Partea 2 de Arina Damian
Arina Damian
Matematica si explorarea mediului pentru clasa pregatitoare. Caiet de lucru. Partea 1 de Arina Damian
Arina Damian
Matematica si explorarea mediului pentru clasa pregatitoare. Caiet de lucru. Partea 2 de Arina Damian
Arina Damian
Fise de recapitulare si evaluare finala pentru clasa pregatitoare de Arina Damian
Arina Damian
Comunicare in limba romana. Clasa I. Partea I – varianta A de Arina Damian
Arina Damian
Comunicare in limba romana. Clasa I. Partea II – varianta A de Arina Damian
Arina Damian
Comunicare in limba romana. Clasa I. Partea I – varianta B de Arina Damian
Arina Damian
Comunicare in limba romana. Clasa I. Partea II – varianta B de Arina Damian
Arina Damian
Fise de recapitulare si evaluare finala pentru clasa I de Arina Damian
Arina Damian
Limba si literatura romana pentru clasa a III-a. Caiet de lucru. Comunicare, vocabular, notiuni teoretice de Arina Damian
Arina Damian
Geografie. Clasa a IV-a. Caiet de lucru de Arina Damian
Arina Damian
Comunicare in limba romana. Clasa I. Partea I - (E) de Arina Damian
Arina Damian
Matematica. Caiet de lucru clasa a 4-a. Exercitii, probleme, teste de evaluare, notiuni teoretice de Arina Damian
Arina Damian
Limba engleza pentru clasa 2 de Arina Damian
Arina Damian

6-8 ani

Idei creative 94 - Figurine din cerculete de hartie
Dezvoltare personala. Clasa I
Povestea neamului romanesc Vol. 3
Supercaietul meu de vacanta pentru clasa I
Tom Gates. Totul e uimitor (oarecum) Vol.3
Calatorie prin lumea textelor literare. Clasa 2
Ordinul Povestitorilor - Nr. 2
Calatorie prin lumea textelor literare. Clasa 2
Flether si spectacolul verii
Spike si pod impotriva gastelor. Nivel 1 (7  ani)
Din lumea celor care nu cuvanta - Emil Garleanu
Valorile mele - Animalele ne invata …
Un oaspete nedorit
Aventuri din lumea copiilor de ciocolata
Pages&Co - Tilly si ratacititorii vol. 1
Matematica clasa a 3-a
Magia sangelui. Mica vrajitoare Vol.4
Matematica si explorarea mediului cls. a 2-a, semestrul I
Pisoiul care se temea de orice
Matematica si explorarea mediului cls. a 2-a, semestrul II
Minunatul vrajitor din Oz
Matematica si explorarea mediului cls. 1, semestrul I
Ghid practic antibullying pentru fete
Matematica si explorarea mediului cls. 1, semestrul II
Disney. Pixar. 1000 de autocolante
O calatorie prin Europa cls. a 3-a
Fratii Karamazov. Mari opere din literatura rusa povestite copiilor
Povestea neamului romanesc. Vol. 2
Stem in 15 minute - VOL 2
Exercitii Grafice 6  (rosu)
Vezi toate cărțile 6-8 ani »

Pentru copii 6-8 ani

Ziceri trasnite si cuvinte stalcite. Jurnal de perle
Dezvoltare personala. Clasa a II-a
Teo refuza sa adoarma
Somnorila si cizmulitele galbene. Nivel 0 (6  ani)
Un copac doar al meu!
Familia vrabiutelor ia micul dejun. Nivel 1 (7  ani)
Dezvoltare personala pe intelesul copiilor III
Familia vrabiutelor si pisica cea rea. Nivel 1 (7  ani)
Dezvoltare personala pe intelesul copiilor II
Povestiri cu farmec(ed.noua) reed.
Disney Junior. Vampirina. Clubul de lectura
George si o noua nasdravanie
Povestile mele Montessori. Invat sa numar si sa calculez: La piata. Nivelul 2
Magicul magazin de inghetata. Vol I -Vanilie, capsuni si Magie
Povestile mele Montessori. Invat sa numar si sa calculez: La plimbare in padure. Nivelul 3
Magicul magazin de inghetata. Vol II - O portie magie cu sos de ciocolata
Povestile mele Montessori. Invat sa numar si sa calculez: Bilele. Nivelul 4
Descopera lumea povestilor 5-6 ani Ed. II
Povestile mele Montessori. Invat sa numar si sa calculez: La ferma. Nivelul 1
Extraordinara aventura a micilor exploratori
Schite si povestiri
Invatam sa comunicam corect - exercitii, jocuri si teste cls. a 2-a Ed. II
Printul fericit si alte povesti
Invatam sa comunicam corect - exercitii, jocuri si teste cls. a 3-a Ed. II
Albert Einstein
Invatam sa comunicam corect - exercitii, jocuri si teste cls. a 4-a Ed. II
Depanand povesti
Invatam sa desenam cu Ita Gargarita 6ani
Dosarul Graffiti. Seria Detectivii Aerieni Vol.4
Jocuri distractive (albastru)
Vezi toate cărțile Pentru copii 6-8 ani »

Auxiliare scolare

Cititul ne face mai buni
Calatorie prin lumea textelor literare. Clasa 2. Partea II – varianta B
Lingue diverse per scopi diversi: linguaggi specialistici e settoriali
Calatorie prin lumea textelor literare. Clasa 2
Gestiunea financiara a institutiilor publice
Matematica si explorarea mediului. Clasa 2
Caiet de Matematica si explorarea mediului - Clasa a II-a Semestrul I
Matematica si explorarea mediului. Clasa 2
Sa deslusim tainele matematicii si ale explorarii mediului Editia: a III-a
Matematica si explorarea mediului. Clasa 2
Limba si literatura romana pentru clasa a VI-a
Matematica si explorarea mediului. Clasa 2
Caiet de Matematica si explorarea mediului - Clasa a II-a Semestrul al II-lea
Matematica si explorarea mediului. Clasa 2.
Invat usor la Mate: 50 de harti mentale - Volumul II - Cls. a III-a, a IV-a, a V-a
Matematica si explorarea mediului. Clasa 2
40 de lecturi pasionante pentru liceu - Clasa XI-a
Lecturi si fise de lectura pentru clasa a III-a
40de lecturi pasionante pentru liceu2. Clasa a X-a
Stiinte ale naturii clasa a III-a. Caiet de lucru
Biologie - Manual pentru clasa a V-a
Fise de recapitulare si evaluare finala clasa a III-a. Limba romana. Matematica. Stiinte ale naturii. Educatie civica
Caiet de lectura - Clasa a IV-a
Supercaietul meu de vacanta pentru clasa a III-a. Limba romana. Matematica
Informatica si TIC clasa a VII-a
Lecturi si fise de lectura pentru clasa a IV-a
Matematica si explorarea mediului. Caietul elevului pentru clasa I
Stiinte ale naturii clasa a IV-a. Caiet de lucru
Aventuri matematice in Egiptul antic - Clasa 2
Teste de matematica pentru admiterea in invatamantul superior
Vezi toate cărțile Auxiliare scolare »

Manuale si auxiliare scolare

Ghid de conversatie ROMAN - GERMAN pentru toti (Editia a II-a, revizuita si adaugita)
Comunicare.ortografie.ro cls a 4-a
De la senzatii la cunoastere-teorie si jocuri
Franceza fara profesor   2 CD-uri audio
Geografie. Manual pentru clasa a IV-a
Dictionar spaniol-roman, roman-spaniol pentru toti
Cum? De ce? De unde? Cand? Cultura generala pentru clasele 1-4
Fise de recapitulare si evaluare finala pentru clasa a IV-a. Limba romana. Matematica. Stiinte ale naturii. Istorie. Geografie. Educatie civica
Limba si literatura romana. Evaluarea Nationala. 33 de variante de subiecte, dupa modelul elaborat de MEN – CAIET DE LUCRU
Gramatica limbii romane
Literatura romana bacalaureat - pregatire intensiva - indrumari, concepte operationale, eseuri. Aprobat de MEN prin ordinul 3022/08.01.2018
Memorator de fizica. Clasa a VIII-a
LIMBA ROMANA. TESTE-GRILA pentru admiterea la Academia de Politiesi la scolile postliceale de politie si jandarmi
Memorator de geografie. Clasa a VIII-a
Limba si literatura romana. Ghid de pregatire Evaluarea Nationala clasa a VIII-a. 27 teste cu rezolvari complete. Aprobat de MEN prin ordinul 3022/08.01.2018
Gramatica instrumentala (I) – Dignosticare, Argumentare, Autoverificare
Memorator. Limba romana pentru clasele 5-8 si Evaluarea Nationala (Ciocaniu)
Lecturile scolarului, clasa IV (antologie de texte din literatura romana si universala)
Limba si literatura romana clasa a X-a. Ghid de pregatire (Ciocaniu)
Hedgy laughs and laughs- adventure I   Joc
Pocket teacher: Fizica - Ghid pentru clasele VI-X
Geografie Bacalauret
Atlasul naturii - Fleurus
Manual de istorie clasa a V-a
Atlasul ilustrat al lumii pentru copii (Orpheus) 2020
Limba si literatura romana clasa a XI-a. Ghid de pregatire (Ciocaniu)
Cunoasterea mediului in gradinita
Limba romana. Literatura. Comunicare. Clasa a VI-a. Caiet de exercitii (Cheroiu)
Biologie. Modele de teste initiale, curente si sumative pentru clasele IX-XII
Germana fara profesor (include CD audio)
Vezi toate cărțile Manuale si auxiliare scolare »

pentru copii

Invierea fiicei lui Iair
Biblia in imagini
Iacov si Esau
Ziua cea mai neagra
Fiul risipitor
Scoala secreta a dragonilor. Dragonul cu cornele de argint Vol. 2
Desertul de gheata. Seria Capitanul Hatteras Vol.2
Matematica. Olimpiade si concursuri scolare cls. a 6-a Ed. lll
Cutie. Disney Bebe. Primele mele povesti (8 carticele)
Matematica. Olimpiade si concursuri scolare cls. a 8-a
Tiptil, Craciunul se apropie. Povesti pentru Despina
O calatorie prin Europa cls. a 4-a
Pisicile razboinice Vol. 29 - Zorii Clanurilor. O padure dezbinata
Ora de matematica cls. a 12-a
Vlogger la 13 ani
Descopera lumea povestilor 4-5 ani Ed. ll
Pisicile razboinice Vol. 28. Zorii Clanurilor: Steaua Stralucitoare
Exercitii si probleme pentru cercurile de mate cls. a 5-a Ed. ll
Invatam prin joc fructele si legumele 3ani
Exercitii si probleme pentru cercurile de mate cls. a 7-a Ed. ll
Legenda valaha: Stralucitoarea sabie. Vol. 3
Geometrie pentru toti cls a 6-a
Legenda valaha: Sageata capitanului Ion Vol. 1
Geometrie pentru toti cls a 8-a
Cutremurul Mondial Vol. 1: Pajistea Dragonului
Geometrie pentru toti clasele 9-10
Robert nu se mai enerveaza
Jocuri distractive (roz)
Noah invata sa se accepte
Jurnal de lectura clasa a 3-a
Vezi toate cărțile pentru copii »

Cele mai vândute cărți

Intercooltural
Lucretiu Patrascanu
Multumesc ca ma iubesti!
2052
Intelepciunea evurilor
Almanahul Times New Roman - An 2, Nr. 2
Litere pictate, povesti fermecate
Sexul si capitalul
Cartea despre hygge
Musai List
Foloseste-ti mintea ca sa intineresti
Domnul Calut-de-mare
Tess d'Urberville
In iad toate becurile sint arse
Istoria Credintelor si Ideilor Religioase vol. IV
Limbajul uitat
Legendar
Carligul spatial
Idiotul
Eugenie Grandet
Arest la domiciliu
Catarari si bouldering. Tehnici de catarare si asigurare pentru incepatori
O musca in Sfantul Munte
Adio, zahar!
Atunci cand iubim
Cronicile din Narnia. Vol. 1: Nepotul magicianului
O calatorie prin corpul uman
De ce este Romania altfel? ed.2018
Audiobook. Semnalul de 3%
Prima pagină
13
00
lei
Vezi detalii și preț »