Curata ca aurul
Mai multe detalii
»
Cartea a patra din seria ?Mostenirea din prerie?.
Va gasi inima ei vreodata pacea dupa care tanjeste?
Dupa multi ani de neliniste, Virginia Lewis este in sfarsit satisfacuta de viata ei. Dumnezeu o binecuvantase cu dragostea sotului ei Jonathan si a celor patru copii minunati, unul dintre acestia este fiica lui Jenny, prietena ei capricioasa din copilarie.
Mindy, in varsta de zece ani, s-a dezvoltat ca o fetita sanatoasa, plina de credinta, devenind si o membra matura a familiei Lewis. Dar cand Jenny soseste disperata sa-si ceara fiica inapoi, Virginia si Jonathan se afla intr-o lupta pe care nu o prevazusera niciodata.
Janette Oke s-a nascut in Champion, Alberta, in familia unui fermier si a crescut intr-o familie numeroasa, plina de bucurie si dragoste. Este absolventa a Colegiului Biblic Mountain View din Alberta, locul unde l-a intalnit pe sotul ei, Edward, cu care s-a casatorit in mai 1957. Familia Oke are trei baieti si o fata, toti sunt casatoriti, iar acum se bucura de cei 12 nepoti. Edward si Janette sunt activi in biserica locala din care fac parte.
Primul roman scris de autoare a fost Invaluiti de iubire care a fost publicat in 1979. Janette Oke a scris peste 70 de carti, atat pentru adulti cat si pentru copii, din care 32 au fost traduse in paisprezece limbi. Cartile ei s-au vandut in peste 22 de milioane de exemplare.
Mai multe detalii
»
Cărți Poezie proza
Vezi toate cărțile Poezie proza
Cărți Romance
Vezi toate cărțile Romance
Cele mai vândute cărți
Prima pagina