Cel mai mare catalog de cărți din România · Prețuri actualizate zilnic
Lit. română Copii
Moby Dick de Herman Melville

Moby Dick

Editura UNICART Format Tipărită ISBN 9786065764309
Preț
15
87
lei
Moby Dick. Dupa un roman de Herman Melville Copiii adora povestile, iar cele clasice au fost intotdeauna printre favoritele lor. Totusi, uneori, o carte groasa pare destul de descurajanta, nu-i asa? Seria de 50 de titluri din colectia Clasici Internationali ii ajuta pe copii sa inteleaga mai bine actiunea si limbajul folosit, prin textul prescurtat, activitati si exercitii gandite special pentru ei. Cu fiecare dintre aceste carti, copiii au ocazia nu numai sa citeasca povesti interesante, ci si sa afle mai multe despre autorii lor.
Mai multe detalii »

Cărți de același autor: Herman Melville

Bartleby. O poveste de pe Wall Street de Herman Melville
Herman Melville
Benito Cereno de Herman Melville
Herman Melville
Moby Dick de Herman Melville
Herman Melville
Moby Dick - Nivelul 3 de Herman Melville
Herman Melville
Bartleby, copistul. Short Stories (editie bilingva romana-engleza) de Herman Melville
Herman Melville
Encantadas sau insulele vrajite de Herman Melville
Herman Melville
Moby Dick. Mari clasici ilustrati. Supercolectia ta de Herman Melville
Herman Melville
Bartleby, copistul de Herman Melville
Herman Melville
Bartleby, copistul. Bartleby, the Scrivener de Herman Melville
Herman Melville
Moby Dick. Cele mai frumoase povesti bilingve de Herman Melville
Herman Melville
Moby Dick. Primele mele lecturi (Nivelul 3) de Herman Melville
Herman Melville
Level 2. Moby Dick Book and MP3 Pack de Herman Melville
Herman Melville
Billy Budd & Other Stories de Herman Melville
Herman Melville
Bartleby, copistul. Short Stories. Volumul 4 de Herman Melville
Herman Melville
Prima mea biblioteca. Moby Dick (vol. 10) de Herman Melville
Herman Melville
Billy Budd si alte povestiri de Herman Melville
Herman Melville
Moby Dick. Vol. 1 2 de Herman Melville
Herman Melville
Moby Dick. Prima mea biblioteca de Herman Melville
Herman Melville
Moby Dick - repovestire (Ediţie bilingvă engleză-română) de Herman Melville
Herman Melville
Moby Dick (Vol. 10) de Herman Melville
Herman Melville

Literatura Universala

Ursule brun, ursule brun, tu ce vezi?
Femeia care uraste barbatii
Micuta fugara
Max merge la dentist
Ursule brun, ursule brun, tu ce vezi?
Franklin are o zi nefericita
Jocurile foamei. Seria Jocurile foamei. Vol.1
Craciunul la Carnton
Pretul datoriei
Mai mult decat iubiti
Doxi. Black Beauty
Aladin si lampa fermecata. Motanul incaltat. Spargatorul de nuci
Doxi. Chemarea strabunilor
Barbatul renegat
Spinzuratul de la Conakry
Crima perfecta. Vol.1: Instructiuni pentru fete cuminti
O casatorie salvata
Zog
Regina gheturilor
30 de povesti magice de seara (roman-englez)
Zece baieti care au facut istorie
Pachet Pentru totdeauna
O scrisoare neprevazuta
Winston, liber la vanat de soareci
Winnetou Vol.1. Omul preriilor
Biblioteca din Paris
Rocambole: Reinvierea lui Rocambole vol.1
Cele sapte surori. Sora umbra. Povestea lui Star
Rocambole: Reinvierea lui Rocambole vol.2
Intre surori
Vezi toate cărțile Literatura Universala »

pentru copii

A legszebb magyar tundermesek. Povesti cu zane
Paw Patrol
Set gradinita 4-5 ani
Lupul cel mare si lupul cel mic. Frunza care nu voia sa cada
O scrisoare Domnului Hristos, in ceruri
30 nemet-magyar mese a szorgalomrol es a lustasagrol
Atlas ornitologic scolar
30 de povesti despre harnicie si lene. Editie romana-engleza
Drumul Ingerilor + CD
Cele mai frumoase povesti cu talc Vol.2
Istoria lumii: Cuceriri si dinastii: anii 476-1500
Iubitori de neam
Litere si modele grafice. Coloreaza si invata a scrie
Pastele in poezii si traditii romanesti
Cifre si activitati matematice. Coloreaza si invata a numara
Clubul detectivilor: Craniile de cristal mayase
Caiet de scriere. Pregatirea mainii pentru scris
Clubul detectivilor: Furtul de la Luvru
Globi si energia
Raiul este darul lui Dumnezeu
Iubirea este darul lui Dumnezeu
Prietenele. Carte de colorat si un joc cu abtibilduri
Micii mei eroi. Marco Polo
Invatam sa pictam cu degetele 2
Povesti. Apasa si asculta. Volumul 5
Imperii antice 3D
Primul meu caiet de vacanta Montessori. La tara
Jurnalul unui pusti. Vol.7: A cincea roata la caruta
Vietati acvatice
Anne, in casa plopilor batuti de vanturi
Vezi toate cărțile pentru copii »

Cele mai vândute cărți

Sadie
Calatoria lui Medilo
Harry Potter si Talismanele Mortii
Fangirl
O prietena magica
Ascensiunea
Povestea vietii mele
Albumul Marii Uniri / The Album of the Great Union
Creierul si inteligenta emotionala
Literatura romana clasica - Audiobook
Ceva ce nu s-a mai vazut
Atlasul frumusetii
Afla raspunsul!
Singur pe lume
Vindeca-ti mintea
Cum sa cresti un copil extraordinar. Metoda Montessori
Girl Online. In turneu
Noua stiinta a motivarii
Alimentatie pentru un creier sanatos
Manifest pentru motivatie
This is retention
Gradina secreta
Iubire
Enciclopedia corpului uman
Eroul
Spaniola pentru incepatori
Samurai
Povestea unui omulet din clasa a IV-a
Prima pagină
15
87
lei
Vezi detalii și preț »